Haber

Çin’de Kovid-19 tedbirlerinin kaldırılmasının ardından sinema salonlarındaki yoğunluk arttı

Çin’de Kovid-19 tedbirlerinin gevşetilmesinin ardından sinema salonlarındaki yoğunluğun arttığı görülüyor.

Bilet satışlarını derleyen Dengta’nın verdiği bilgiye göre, Bahar Bayramı tatilinin olduğu 5 günde gişe gelirleri geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 6,8 artarak 4,7 milyar yuan’a (690 milyon dolar) ulaştı. yeni yılın ay takvimine göre kutlandığı yer.

Ön satışlar dahil, toplam gelir bugün prestij olarak 5,8 milyar yuan (860 milyon $) oldu. Geçen yıl, 7 günlük tatil gişede toplam 6 milyar yuan (880 milyon $) elde etti.

Bu yıl sinemaseverler 3 yıl sonra ilk kez Kovid-19 kısıtlamaları ve sosyal mola tedbirleri olmadan sinema salonlarını doldurdu.

Yönetmen Cang Yimou’nun tarihi gerilim komedisi “The Whole River Is Red” 2,1 milyar yuan (310 milyon $) ile “en çok hasılat yapan film” oldu. Bunu 1,8 milyar yuan (270 milyon dolar) ile bilim kurgu filmi “Wandering World” izledi.

Çin’de sinemanın gişe geliri, Kovid-19 kısıtlamalarının da etkisiyle 2022’de bir önceki yıla göre yüzde 36,3 azalarak 30 milyar yuan (4,42 milyar dolar) oldu ve yıl içinde vizyona giren sinema sayısı arttı. sinema salonları uzun süre kapalı kalınca yüzde 42 azaldı. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu