Ekonomi

Denizli OSB’nin 6 firması yıldızlar arasında yer alarak şehrin gururu oldu.

OSB Yıldızları Araştırması değerlendirmesinde ödül almaya hak kazanarak şehrin gururu oldu.

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Teşkilatı (OSBÜK) ve Türkiye Ekonomi Siyaset Araştırma Vakfı (TEPAV) işbirliğiyle düzenlenen OSBÜK-OSB Yıldızlar Araştırması’nın ödül töreninde Denizli OSB şirketlerinden Uğurlular Dokuma San. Trade A.Ş., Tan Dokuma San. Trade A.Ş., Yavuzçehre Dokuma San. Trade A.Ş., Akürüm Dokuma Tarım Gıda San. Ticaret A.Ş., Uğurlu Oto Cam A.Ş. ve Kaynak Dokumacılık Pazarlama ve Dış Ticaret A.Ş. OSB’lerin Yıldızları Araştırması’na katılarak ve çeşitli kategorilerde ödüller alarak Denizli’nin gururu oldu.

Ankara’da düzenlenen törende OSB’lerin yıldızlarına ödüllerini Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, OSBÜK Lideri Memiş Kütükcü ve TBMM Sanayi, Ticaret, Güç, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız verdi. Törende 12 farklı kategoride ilk 10’a giren OSB’lerde yer alan 77 firma ve kuruluşa 126 plaket verildi. Araştırma, Ar-Ge’den ihracata, istihdamdan üretime kadar geniş bir yelpazede firmaların yürüttüğü çalışmalara dayandırıldı. Ayrıca en fazla katılımcı sayısına sahip ilk 3 OSB ödüllendirildi.

Ödül töreninin açılışında konuşan OSBÜK Lideri Memiş Kütükcü, 2021 yılında OSB’lerin bir önceki yıla göre; Brüt satışlarını yüzde 75, ihracatını yüzde 46,5, istihdamını yüzde 11,7 ve kadın istihdamını yüzde 13,8 artırarak yeni bir üretim tarihi yazdığının altını çizerek ödül alan firmaları tebrik etti.

“OSBÜK-OSB Yıldızlar Araştırması’nda Denizlili şirketlerimizin ilimizi temsilen ödüle layık görülmesinden gurur duyuyoruz” diyen Denizli OSB Yürütme Konseyi Başkanı M Abdulkadir Uslu, “Emek harcayan tüm sanayicilerimizi ve çalışanlarımızı kutluyoruz. OSBÜK-OSB Yıldızlar Araştırması’na katılıp, üreterek şehrimize ve ülkemize güç katan, Başarılarının devamını diliyor, Bu tür ödüller bizleri motive ediyor, Firmalarımız bu ödülleri fazlasıyla hak ediyor, Herkese çok teşekkür ediyorum. Bu başarılarda emeği geçen firmalarımıza, yetkililerine ve çalışanlarına teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.”

Denizli Organize Sanayi Bölgesi İdare Meclisi Başkan Yardımcısı Necip Filiz, “Bölgemizde yer alan ve sıralamada yer alan firmalarımızın ülkemiz istihdamına katkı sağlaması ve bunun ödüllendirilmesi bizler için gurur verici” dedi.

“Alanında uzman çalışma arkadaşlarımızla ülkemiz ekonomisine katkı sağlamak için var gücümüzle gücümüzü harcıyoruz. Bundan sonra da birebir performansla yolumuza devam edeceğiz. Bölümümüzde bir farklılık.Ülkemiz için kendimizi geliştirmeye,üreticilere yardımcı olmaya ve ekonomimize katkı sağlamaya devam edeceğiz.Bir sonraki ödül töreninde bu listelerde daha çok Denizlili firma görmeyi temenni eder, başarılar dilerim. Hem bu yıl ödül alan şirketlerimiz hem de önümüzdeki dönemlerde bu listelerde daha çok görmek istediğimiz tüm şirketlerimiz” – DENİZLİ

alucrahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu