Haber

Selçuklu Belediyesi İlkokulu Sille’ye Getiriyor

Selçuklu Belediyesi eğitim yatırımlarına bir halka daha ekliyor. Sille Mahallesi’nde yapılacak olan ilköğretim okulunun inşaatı hızla devam ediyor.

Eğitim hayatına yaptığı katkılarla adından söz ettiren Selçuklu Belediyesi, ilçe eğitimine verdiği eğitime bir yenisini daha ekliyor. Bu kapsamda Sille’de işlevini tamamlayan eski Sille İlköğretim Okulu’nun yerine modern bir ilkokul binası yapılıyor. Yapımı devam eden ve 4 derslik, 1 anaokulu, 2 atölye, laboratuvar, spor salonu, kütüphane ve çok amaçlı salonun bulunacağı okul, Sille İlçesi’nin eğitim alanında değerli bir ihtiyacını karşılayacaktır. 28 milyon TL’ye mal olacak okulun yüzde 47’si tamamlandı.

Başkan Pekyatımcı, “Sille’de yaptığımız güzel çalışmalara bir yenisini daha ekliyoruz” dedi

Sille’nin 5 bin yıllık geçmişiyle Selçuklu Belediyesi’nin en değerli çalışma alanlarından biri olduğuna değinen Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatımcı, “Değer haline getirdiğimiz Sille İlçemizde güzel işler yapmaya devam ediyoruz. onarımlar, cephe iyileştirmeleri ve sokak iyileştirmeleri ile cazibe merkezi. Bu kapsamda Sille’nin girişinde bulunan ve ekonomik ömrünü tamamlamış olan ilkokul binasını yıkarak, o alanı meydana dönüştürüyoruz. Yeni ilkokulu tarihi Çay Camii yanındaki alana yapıyoruz. Selçuklu Belediyesi olarak geleceğin teminatı olan çocuklarımızın en uygun eğitimi almaları için her türlü fiziki imkanı sağlamaya çalışıyoruz. Şu anda %47 gerçekleşme oranına ulaşan projemizde imalat çalışmaları kesintisiz olarak devam etmektedir. Sille İlkokulu, mimari tasarımı ve çağdaş görünümü ile mahallemize değer katarken, eğitim alanında da değerli bir boşluğu dolduracaktır. En kısa zamanda tamamlamayı planladığımız okulumuz eğitim camiamıza hayırlı olsun” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

posof-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu