Haber

Özdağ için kullandığı ifadeyle tepki çeken Gültekin Uysal özür diledi

Millet İttifakı’nın açıkladığı ortak mutabakat metnini eleştiren Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, dikkat çekici açıklamalarda bulunarak, “Altı Levhalar heyetine soruyorum. ‘Kovacağız’ demenize ne engel oluyor? Mezhep ve cemaatler devletten mi?” Said-i Nursi denen adamın müridi mi? Ortağınız Demokrat Parti Genel Başkanı mı? Diğer ortaklarınız Ali Babacan ve Türkçe Olimpiyatları’nda boy gösteren ve izin veren Ahmet Davutoğlu. cemaatler devlete sızacak mı?” kelimeleri kullanmıştı.

UYSAL’IN TEPKİLERİ TEPKİLENDİRDİ

Bu sözlere Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın cevabı bomba etkisi yarattı. Uysal, “Ümit Özdağ, çocukluğunda tecavüze uğramış bir çocuk psikolojisi ve ‘darbe çocuğu olmanın’ alnından, zihninden ve ruhundan silemediğin travmasıyla gururdan yoksun bir kadın. isteseniz de zaman zaman Demokrat Parti’ye ve kendime iftira atarsınız. Gururlular iftira atmaz! Ben size fakirlik iftirasını yediririm!” dedim.

o özür diledi

Uysal, paylaşımını silmesine rağmen kullandığı ifadeler sosyal medyada büyük tepki gördü. Söz konusu tweet’i de paylaşan Özdağ, “Demokrat Parti Genel Lideri Gültekin Uysal’ın yazıp sildiği tweet. Seviye belirleme açısından burada kalsın: ya yazmayacaksınız ya da silmeyeceksiniz.”

Uysal ise özür mesajı yayınlayarak, “Hakaret, tahrik ve tahrik eden @umitozdag tarafından zaman zaman Demokrat Parti ve şahsıma yönelik kasıtlı saldırılara cevap verdiğim için özür ve kamuoyundan özür dilerim” dedi. bir mesleğe iftira atıyor ve kim bilir neye ve kime hizmet ediyor, niyetimi aşan çok yanlış bir örnek üzerinden.” ifadelerini kullandı.

eynesilajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu