Anne Kabul Etmedi: Zihinsel Engelli Çocuğun Cenazesi Sahipsiz Kaldı
![](https://haber-mutki.com.tr/wp-content/uploads/2023/01/anne-kabul-etmedi-zihinsel-engelli-cocugun-cenazesi-sahipsiz-kaldi-k19BG8jR.webp)
Elazığ’da yaşayan 12 yaşındaki zihinsel engelli Zühal G. hayatını kaybetti. Annesi Zühal G.’nin cenazesini kabul etmeyince defin işlemi görevliler tarafından yürütüldü. Zühal’in Asri Mezarlık’taki mezarını düzelten görevli, “Gerçekten insanlık ayıbı” dedi.
Anne, çocuğunun cenazesini kabul etmedi
![](https://haber-mutki.com.tr/wp-content/uploads/2023/01/anne-kabul-etmedi-zihinsel-engelli-cocugun-cenazesi-sahipsiz-kaldi-0-R6KDqCmu.jpg)
Kayseri’de dünyaya zihinsel engelli olarak gelen Zülal G., 2 yıldır entübe edildiği Elazığ’daki hastanede yaşamını yitirdi. Kızıyla aynı isimle temasa geçilen annesi Zühal G. cenazeyi kabul etmeyince defin işlemleri görevliler tarafından Asri Mezarlık’ta yürütüldü.
Zühal G., bir süre sonra Erzurum’a götürüldü. Erzurum’daki huzurevi kapatılınca Zühal, iki yıl önce Elazığ’daki huzurevine nakledildi. Beslenme sorunu nedeniyle kısa bir süre kaldığı huzurevinden özel bir hastaneye sevk edilen Zühal, midesinden PEG tekniği (Karın duvarından mideye tüp sokulması) ile beslenmeye devam etti. İki yıldır entübe olan Zühal dün hayatını kaybetti.
‘Gerçekten insanlık ayıbı’
![](https://haber-mutki.com.tr/wp-content/uploads/2023/01/anne-kabul-etmedi-zihinsel-engelli-cocugun-cenazesi-sahipsiz-kaldi-1-DKmaX33H.jpg)
Zühal G.’nin cenazesini ailesi kabul etmedi. Zühal’in Asri Mezarlığı’ndaki mezarını tamir eden misyoner, “Gerçekten insanlık ayıbı. Bir insanın bu kadar evsiz kalması gerçekten korkunç bir şey. Allah kimseyi bu durumlara düşürmesin’ dedi.